Očakávaný výnos 6,67% ročne, pri durácii 3 roky. Tieto dlhopisy sú naozaj atraktívne!

Finančné trhy sa neustále vyvíjajú. Čo bolo nezaujímavé pred rokom, je zrazu atraktívne. Presne to platí o pomere výnosu a rizika pri investovaní do dlhopisov. Dlhopisy sú teraz oveľa atraktívnejšie ako pred rokom, či dvoma.

Klienti vedia, že ako tvorca a správca investičných stratégií pravidelne prehodnocujem zloženie stratégií. Pri poslednom prehodnotení stratégie s investičným horizontom 3 roky vyšiel priemerný očakávaný výnos dlhopisov v stratégii na 6,67%. Sám som príjemne prekvapený.

6,67% ročne, 3 roky - vysvetlím

S investovaním je spojené riziko a výnosy nie sú garantované. Uvedený 6,67%-ný výnos však možno očakávať s pomerne vysokou pravdepodobnosťou.

Tých 6,67% ročne je priemerný výnos dlhopisov, ktoré sa nachádzajú v piatich dlhopisových indexových ETF fondoch. Tieto fondy tvoria stratégiu Pepp.sk Solídne dlhopisové portfólio s investičným horizontom 3 roky v EUR (Kliknite si na túto linku a zistíte, do ktorých presne ETF stratégia investuje.)

  1. Ak sa úrokové sadzby ani kreditné prirážky na trhu nijak zásadne nezmenia, stratégia dosiahne očakávaný 6,67%-ný výnos.
  2. Ak úrokové sadzby stúpnu - výnos bude nižší.
  3. Ak úrokové sadby klesnú - výnos bude ešte vyšší ako očakávaný.

3 roky je priemerná durácia dlhopisov v ETF v stratégii

Čo je durácia? Skúsim vysvetliť jednoducho: Priemernú duráciu porovnať s priemernou dobu splatnosti investovaných prostriedkov. Priemerná durácia je ukazovateľ, ktorý poskytuje odhadovaný čas, kedy investor získa späť svoje investované prostriedky v portfóliu dlhopisov. Ide o vážený priemer doby splatnosti jednotlivých dlhopisov a ich kupónov v portfóliu.

Široká diverzifikácia

V tejto stratégii investujete, prostredníctvom piatich ETF, do stoviek dlhopisov z celého sveta. Riziko je tak široko rozložené a prípadné zlyhanie jednej či troch firiem nebude mať zásadný vplyv na vaše peniaze.

Tých 6,67% máte čistých

Využite §  9 ods. 1 písm. k) zákona o dani z príjmu a investujte s výnosom oslobodeným od dane. (Pri držaní investície najmenej 1 rok.)

Atraktívne, však.

Určite áno. Ak sme sa posledné roky vyhýbali dlhopisom, v najbližšom období budú práve dlhopisy výborným nástrojom pre ľudí, čo nechcú priveľa riskovať a stále si chcú siahnuť na rozumný výnos.

Ak si chcete otvoriť účet u najväčšieho slovenského obchodníka s cennými papiermi so 100.000 klientami a 14 ročnou tradíciou a začať investovať, nechajte mi odkaz cez tento formulár.

Ak chcete investovať, použite prosím tento kontaktný formulár 🙂

Informáciu, čo sa bude diať po odoslaní formulára, nájdete nižšie.

 

Rozhodli ste sa správne. Získate adekvátne výnosy, nízke poplatky, oslobodenie od dane a online prehľad o svojej investícii.

 

Aké ďalšie kroky môžete očakávať po odoslaní formuláru:

  1. Budem Vás osobne kontaktovať prostredníctvom emailu (prípadne telefonicky) aby sme sa dohodli na termíne osobnej video konzultácie.
  2. K otvoreniu účtu budete potrebovať: kópiu OP, telefónne číslo, email a číslo účtu IBAN
  3. Počas video konzultácie s Vami spoznám Vaše potreby a požiadavky v investovaní. Ďalej spravíme test vhodnosti a primeranosti, aby vybrané investície sedeli Vašemu rizikovému profilu.
  4. Všetky dokumenty potrebné k otvoreniu účtu Vám zašlem elektronicky na mailovú adresu. Na mobil obdržíte SMS s kódom, ktorý slúži na elektronický podpis dokumentov.
  5. Po úspešnom podpise a doručení všetkých dokumentov Vám EIC otvorí Váš investičný účet v priebehu 48 hodín. Stačí len nastaviť trvalý príkaz a posielať peniaze na Váš investičný účet. Tie sa investujú automaticky.
  6. O každom pohybe na Vašom účte budete automaticky informovaný emailom a svoje portfólio môžete sledovať prostredníctvom webovej alebo mobilne aplikácie EIC.

Ako si otvoriť účet v EIC a začať investovať bez starostí

 

Úrokové sadzby stúpli a úrokové riziko kleslo. Už dávno nebol tak dobrý čas na investovanie do dlhopisov.

 

25 rokov sa venujem finančným trhom a investovaniu. Dlho som hľadal a spôsob ako zorganizovať sporenie a investovanie pre seba, svojich blízkych a priateľov. Vďaka exkluzívnej dohode s EIC, sme dosiahli poplatky výrazne nižšie ako v inde, nulové zdanenie a potenciánlne vyššie výnosy.

Vytvorili sme rodinu investičných portfólií, do ktorých investujem svoje osobné a rodinné peniaze. Za rovnako výhodných podmienok môžete investovať aj vy. Máte záruku, že o Vaše peniaze sa starám rovnako ako o svoje vlastné.  Všetky naše portfóliá v EIC nájdete tu.