Čo je Wealth Management?

Budovanie bohatsva. Ochrana bohatsva. Užívanie si ovocia a odovzdanie ďalším generáciám. Budovanie a správa bohatstva je komplexná disciplína, kde pre Vás spoluvytvárame strategický plán pre Vaše súčasné a budúce potreby a koordinujeme služby potrebné na budovanie a správu Vašich aktív. Maximalizujeme využitie aktuálnych oslobodení od platenia daní z príjmu a dividend. Na tejto stránke nájdete prehľad dostupných investičných stratégií a odkazy na detailné informácie.

Tématické stratégie

"Globálne Megatrendy" je tématická stratégia zameraná na technológie budúcnosti. Od cloudových technológií po inovatívnu medicínu, 10 trendov, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva.

"Investovanie do zlata" je tématická stratégia zameraná na inteligentné a nízkonákladové investovanie a sporenie do zlata a biznisu so zlatom spojeným

"Stratégia Blockchain" je inteligentná a daňovo optimálna alternatíva kryptomien, zameraná na investovanie do blockchain-u ako technológie.

Taktická alokácia aktív je stratégiou, ktorá sa priebežne prispôsobuje tak, aby portfólio zodpovedalo aktuálnym trhovým očakávaniam vývoja hospodárskeho cyklu: spomalenie -> recesia -> oživenie -> expanzia, Stratégia reaguje na očakávania hlavných makroekonomických vplyvov: hospodárskeho rastu a inflácie v hlavných svetových ekonomikách.

Rentové portfólio

Užívajte si plody svojej práce a zároveň zostaňte zainvestovaní. Vďaka rentovému účtu vyberáte z vybudovaného majetku pravidelne rovnakú sumu a naďalej pokračujte v jeho zhodnocovaní.

Príklad:

Preveďte na rentový účet peniaze alebo cenné papiere v hodnote 30.000€ a vyberajte 100€ mesačne. Tento príklad je založený na globálne odporúčanom výbere 4% z investovaniej sumy ročne.

Váš rentový účet nastavíme individuálne, podľa Vašich potrieb. Najčastejším využitím rentového účtu je výplatná fáza zo 4. piliera dôchodku alebo financovanie pravidelných platieb z investovaných úspor (napríklad deťom, manželke alebo banke).

Manažované stratégie s časovým horizontom

Základné ľudské potreby a životné situácie sa často opakujú. Preto sme v PEPP.SK sme vytvorili kľúčové investičné stratégie, ktoré pokryjú väčšinu životných situácií. Investujeme do nich svoje osobné financie a netajíme zloženie portfólia. Vyberte si stratégiu, ktorá Vám najviac vyhovuje a inšpirujte sa ako zladiť investovanie so svojou životnou situáciou.

Tri investičné stratégie sú zostavené pre investičné horizonty 3 roky - dlhopisová, 7 rokov - harmonická a 10 až 15 rokov - progresívna.

Individuálne portfólio

Portfólio zostavené presne podľa vašich požiadaviek a potrieb.

Každý človek je pre nás osobnosť s individuálnym príbehom a predstavou o budúcnosti. Vašim cieľom môže byť budovanie majetku, zabezpečenie budúcnosti svojich detí alebo  ochrana vybudovaného majetku a súkromná renta, ktorá Vám zabezpečí predčasný dôchodok. Na každú Vašu životnú situáciu Vám dokážeme pripraviť individuálny investičný plán.

Life cycle - stratégie ako 4. pilier dôchodku

Dve investičné stratégie sú zostavené ako 4. pilier dôchodku.

Stratégia životného cyklu 2050 je pre dnešných tridsiatnikov a Stratégia životného cyklu 2040 pre dnešných štyridsiatnikov.

Poplatky súvisiace s investovaním a správou majetku

 

PoplatkyJednorazové
z objemu investície
Na ročnej báze
Za vstupZa transakciu*
Manažované stratégie
Na 3 roky Solídna Dlhopisová0,4%0,2%1/10 zo zisku + 0,06% z objemu majetku
Na 7 Rokov Reality, Infraštruktúra, Akcie0,5%0,2%1/10 zo zisku + 0,06% z objemu majetku
Na 10 až 15 Rokov Globálne Akcie0,5%0,2%1/10 zo zisku + 0,06% z objemu majetku
Dôchodok 20400,5%0,2%7/100 zo zisku + 0,06% z objemu majetku
Dôchodok 20500,5%0,2%1/10 zo zisku + 0,06% z objemu majetku
Globálne Megatrendy

Taktická alokácia aktív

0,5%0,2%0,53% z objemu majetku
Individuálne stratégie
Stratégia "Blockchain"0,5%0,2%0,7% z objemu majetku
Investovanie "do Zlata" a "do Zlata plus"0,5%0,2%0,7% z objemu majetku
Individuálne osobné portfólio0,8%0,2%Individuálne
Rentové Portfólio
Rentové portfólio0,4%0,2%0,53% z objemu majetku

* Manažérsky alebo výkonnostný plus za správu a držanie cenných papierov.

 

Ako si otvoriť účet a začať investovať.

Ak máte záujem o investovanie do ktorejkoľvek stratégie,  budete potrebovať účet v spoločnosti European Investment Centre, o.c.p., a.s. (ďalej len EIC).

Podrobný popis ako si otvoriť účet v EIC, kto je EIC, aké má licencie, akej podlieha regulácii a či je účastníkom Garančného fondu investícií nájdete v nasledovnom článku: Ako si otvoriť účet v EIC a začať investovať bez starostí.

25 rokov sa venujem finančným trhom a investovaniu. Dlho som hľadal a spôsob ako zorganizovať sporenie a investovanie pre seba, svojich blízkych a priateľov. Vďaka exkluzívnej dohode s EIC, sme dosiahli poplatky výrazne nižšie ako v inde, nulové zdanenie a potenciánlne vyššie výnosy.

Vytvorili sme portfólio, do ktorého investujem svoje osobné a rodinné peniaze a za rovnako výhodných podmienok môžete investovať aj vy. Máte záruku, že o Vaše peniaze sa starám rovnako ako o svoje vlastné.  Všetky naše portfóliá v EIC nájdete tu.

Máte otázku? Super!

Spojte sa so mnou spojte cez LinkedIn alebo Facebook, prípadne využite kontaktný formulár. Ďakujem, Roland Vízner

Kontaktný formulár 🙂

Categories: Investovanie