Ako nájdete užitočné informácie pre seba:

Na našom webe nájdete široké spektrum informácií na tému dôchodkov a investovania. Tento článok má za cieľ pomôcť Vám zorientovať sa. Pravdepodobne chcete začať investovať, alebo už investujete, no máte pochybnosti, či ste si vybrali správne a chcete investovať lepšie, lacnejšie, s vyššími výnosmi a/alebo s nižším rizikom.

Ako začať investovať

Začnite článkom "Ako investovať". Povie Vám základy a pomôže v rozhodovaní, či chcete investovať sám/sama alebo s pomocou odborníka. Článok upravujem každý rok, aby bol vždy aktuálny.

Ako vybrat ETF

Ak budete investovať sám/sama článok "Ako vybrat ETF" je povinné čítanie. No prečítajte si ho, aj ak investujete s pomocou poradcu. Článok (okrem iného) vysvetľuje 4 klúčové dôvody, prečo je dobré investovať prostredníctvom indexových ETF.

Vzorové portfóliá

Pripravil som viacero vzorových portfólií do ktorých sám investujem a spoluinvestujú do nich moji priatelia, známi a klienti. Môžete sa nimi inšpirovať ak sa rozhodnete investovať samostatne. Ak sa rozhodnete využiť moje služby investičného poradenstva, vyberieme spolu investičné stratégie, vyhovujúce Vašim potrebám a vzťahu k riziku. Stratégie nájdete prehľadne usporiadané tu.

Nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti sú hmatateľná a každému zrozumiteľná forma investície. Vedeli ste že existujú 4 formy investovania do nehnuteľností nepriamo? Sú ceny nehnueľnosti prehnané? Aké má výhody investovať do nehnuteľností nepriamo rozoberám v články na tému investovania do nehnuteľností nájdete tu.

Dlhopisy a alternatívne investície

Ak už ste skúsený investor, máte zabezpečený dôchodok a do ETF uz investujete, na tomto webe nájdete myšlienky ako diverzifikovať do investícií alternatívnych:

Dlhopisy

Peer-to-peer pôžičky

Crowdfunding

Som rozhodnutý a chcem investovať

Nie je nič jednoduchšie. Stačí nám napísať. Kontaktný formulár pripájam nižšie.

Ako si otvoriť účet a začať investovať.

Ak máte záujem o investovanie do ktorejkoľvek stratégie,  budete potrebovať účet v spoločnosti European Investment Centre, o.c.p., a.s. (ďalej len EIC).

Podrobný popis ako si otvoriť účet v EIC, kto je EIC, aké má licencie, akej podlieha regulácii a či je účastníkom Garančného fondu investícií nájdete v nasledovnom článku: Ako si otvoriť účet v EIC a začať investovať bez starostí.

Kontaktný formulár 🙂

25 rokov sa venujem finančným trhom a investovaniu. Dlho som hľadal a spôsob ako zorganizovať sporenie a investovanie pre seba, svojich blízkych a priateľov. Vďaka exkluzívnej dohode s EIC, sme dosiahli poplatky výrazne nižšie ako v inde, nulové zdanenie a potenciánlne vyššie výnosy.

Vytvorili sme portfólio, do ktorého investujem svoje osobné a rodinné peniaze a za rovnako výhodných podmienok môžete investovať aj vy. Máte záruku, že o Vaše peniaze sa starám rovnako ako o svoje vlastné.  Všetky naše portfóliá v EIC nájdete tu.

Máte otázku? Super!

Spojte sa so mnou spojte cez LinkedIn alebo Facebook, prípadne využite kontaktný formulár. Ďakujem, Roland Vízner

Categories: Investovanie